KPPSP Radziejów

Sport

W dniu 26.08.2011 r w siedzibie Komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej został rozegrany III turniej „VII Grand Prix Kujawsko Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Plażowej Piłce Siatkowej Strażaków”. W zawodach uczestniczyło dziewięć drużyn z reprezentujących komendy z Chełmna , Torunia, Bydgoszczy, Lipna, Inowrocławia, Radziejowa.

W wyniku rozgrywek poszczególne pary uzyskały następujące miejsca:

I miejsce Janusz Pietrak i Piotr Gross reprezentujący komendę z Chełmna,

II miejsce Arkadiusz Kuczek i Andrzej Bykowski reprezentujący komendę z Radziejowa

III miejsce Dariusz Kudliński i Krzysztof Ferensztajn, reprezentujący komendę z Radziejowa i Inowrocławia,

IV miejsce Dariusz Kotarski i Piotr Lazović, reprezentujący komendę z Torunia

V/VI miejsce Błażej Bachurski i Cezary Lewandowski, reprezentujący komendę z Radziejowa,

V/VI miejsce Paweł Sum i Jacek Chyliński, reprezentujący komendę z Chełmna,

VII/VIII miejsce Dariusz Pokułacki i Patryk Szajgicki, reprezentujący komendę z Lipna,

VII/VIII miejsce Robert Pieczewski i Szymon Jankowski, reprezentujący komendę z Bydgoszczy,

IX miejsce Sławomir Ostrzycki i ?ukasz Gonsior reprezentujący komendę z Bydgoszcy.

Na zakończeniu turnieju zwycięzcą puchary ufundowane przez Starostę Radziejowskiego wręczył zastępca Kujawsko Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. mgr inż. Krzysztof Michałowski wraz z zastępca Komendanta Powiatowego PSP kpt. mgr Jarosławem Stokwiszem.

Zakończenie cyklu Grand Prix nastąpi we wrzeŚniu, turniej zostanie rozegrany w Toruniu i wyłoni mistrzów województwa na rok 2011.

W dniu 17 lipca 2011 w Mogilnie rozegrane zostały IV Mistrzostwa Państwowej Straży Pożarnej w Kolarstwie Szosowym.Organizatorami wyŚcigu były Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu, Komenda Powiatowa PSP w Mogilnie oraz Mogileńskie Towarzystwo Cyklistów.W wyŚcigu, który rozpoczął się o godzinie 1100 udział wzięło 19 strażaków z całego kraju. 50 kilometrową trasę ukończyło 17 zawodników - w wyniku upadków dwóch zawodników nie było w stanie kontynuować rywalizacji.Trasa o długoŚci 50 km wiodła z mogileńskiego Rynku przez Padniewko, Wieniec, Palędzie KoŚcielne, Padniewo, Padniewko i z powrotem na Rynek w Mogilnie (dwie pętle po 25km). WyŚcig rozegrano w trzech grupach wiekowych. Naszą komendę reprezentował st. ogn. Waldemar Kempara, który zajął 5 miejsce w kategorii wiekowej MS-3 do 40 lat.

W dniach 4 - 6 lipca br. strażacy pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie przystąpili do obowiązkowych testów sprawnoŚci fizycznej. Warunkiem dopuszczenia strażaka do testu sprawnoŚciowego jest wczeŚniejsze zaliczenie przez niego tzw. „próby harwardzkiej” polegającej na intensywnym wysiłku trwającym przez 5 minut i następujących po sobie w odpowiednich odstępach czasowych pomiarach tętna. Otrzymane wyniki podstawione zostają do wzoru, który okreŚla wydolnoŚć organizmu. Sam test sprawnoŚciowy składa się z trzech konkurencji: podciąganie na drążku, sprint na dystansie 50 m i bieg na dystansie 1000 m. W tym przypadku uzyskane wyniki są odpowiednio punktowane a wyliczone punkty zweryfikowane przez kategorię wiekową strażaka okreŚlają jego sprawnoŚć fizyczną. W bieżącym roku wszyscy strażacy z radziejowskiej komendy testy sprawnoŚciowe zaliczyli z wynikiem pozytywnym.

02.06.2011 r. reprezentacja  naszej komendy brała udział w Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej, który został rozegrany w Decznie powiat ?wiecki.  Naszą komendę reprezentowali : Arkadiusz Kuczek i Andrzej Bykowski, którzy zajęli 5 miejsce a druga para Cezary Lewandowski i Błażej Bachurski zajęła 10 miejsce.

31.05.2011 r. reprezentacja komendy powiatowej PSP w Radziejowie brała udział w XIII Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym Chełmno-?wiecie-Więcbork. Nasza drużyna w klasyfikacji zespołowej krajowej zajęła w poszczególnych konkurencjach następujące miejsca: sztafeta pożarnicza 4 x 100 m – 10 miejsce na 13 drużyn startujących, pożarnicze ćwiczenie bojowe 15 miejsce na 19 drużyn startujących.

W dniu 23 lutego 2011 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Inowrocławiu odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego Strażaków w Tenisie Stołowym. Naszą komendę reprezentowały dwie drużyny, w skład których weszli następujący strażacy: asp. sztab. Tadeusz Lipowski, st. str. Błażej Bachurski, sekc. Marcin Danafeld, st. str. Andrzej Bartczak.
W klasyfikacji generalnej, na 16 startujących drużyn, asp. sztab. Tadeusz Lipowski i st. str. Błażej Bachurski zajęli VI miejsce. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

17.06.2001 r. W dniu 17 czerwca nad Jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim rozegrano II turniej w ramach ,,VII Grand Prix Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Plażowej Piłce Siatkowej”. Gospodarzem była Komenda PSP w Sępólnie Krajeńskim.  Na starcie stanęło 11 ekip reprezentujących komendy z Bydgoszczy, Chełmna, Inowrocławia, Grudziądza, Nakła, Tucholi, Radziejowa ,?wiecia i Sępólna. Ponownie zwyciężyła para Krzysztof Ferensztajn (KP PSP Inowrocław) i Dariusz Kudliński (KP PSP Radziejów), która pokonała parę Robert Gutowski(KP PSP Grudziądz) i Piotr Tkaczyński (KP PSP ?wiecie). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.