KPPSP Radziejów

Wypadek drogowy na drodze krajowej Nr 62


28 sierpnia 2017 r. 12:39
Wypadek drogowy na drodze krajowej Nr 62

W dniu 26 sierpnia 2017 roku na drodze krajowej nr 62 doszło do wypadku drogowego. Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Radziejowie otrzymało zgłoszenie o godz. 7.31. Na miejsce działań zadysponowano dwa zastępy z JRG Radziejów oraz jeden zastęp z OSP Osięciny. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód ciężarowy maki MAN, który uległ zderzeniu z busem marki Renault. Bus znajdował sie na jezdni natomiast ciągnik siodłowy wpadł do przydrożnego rowu łamiac drzewo i niszcząc ogrodzenie terenu firmy.

Busem podróżowało 7 osób natomiast w ciągniku siodłowym znajdował sie kierowca. Strażacy oraz ratownicy medyczni udzielali pomocy osobom znajdującym się w Busie. Kierowca busa był uwięziony, ratownicy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego. Na miejsce przybyły dodatkowe ZRM oraz wylądowały dwa śmigłowce z LPR. W wyniku zdarzenia 7 osób zostało przetransportowanych do szpitali w Bydgoszczy i Włocławku. Podczas działań droga krajowa była nieprzejezdna policja zorganizowała objazd. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział: dwa zastępy z JRG Radziejów - samochód ratowniczo-gaŚniczy GLBA  1/2,5, samochód ratowniczo-gaŚniczy GBA 2/16 oraz samochód ratowniczo-gaŚniczy GBA 2,5/16 z OSP Osięciny, policja, trzy zespoły ratownictwa medycznego, dwa śmigłowce LPR.

Kręci mnie bezpieczeństwo

Kręci mnie bezpieczeństwo

Kampania społeczna "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Czad i ogień - obudź czujność

Czad i ogień - obudź czujność

Kampania społeczna "Czad i ogień - obudź czujność"

STOP pożarom traw

STOP pożarom traw

Kampania "STOP pożarom traw"

Enova365

KPPSP Radziejów
88-200 Radziejów, ul. Szpitalna 17
kppsp_radziejow@kujawy.psp.gov.pl
Tel/Fax +48 54 285 45 48

Numer alarmowy
998 lub 112